Usługi

Laseroterapia LASER ZAMIAST WIERTŁA!

Innowacyjna metoda leczenia zębów i jamy ustnej. W naszym gabinecie laser stosujemy do:
- terapii próchnicy,
- usuwania przebarwień,
- remineralizacji tkanek twardych
- leczenia nadwrażliwości.
W czasie terapii tym urządzeniem nie powstają wibracje czy nieprzyjemne dźwięki. Często jest to leczenie bez bólowe, niewymagające podawania znieczulenia.


Jest to urządzenie bardzo wszechstronne, wykorzystujemy go również do chirurgii tkanek miękkich przy zabiegach:
- podcinania wędzidełka języka,
- podcinanie wędzidełka wargi górnej oraz dolnej,
- wycinania fałdów błony śluzowej,
- wycinania włókniaków
-podcinania kapturka dziąsłowego przy bolesnym wyrzynaniu się ósemek
Wymienione wyżej zabiegi wykonujemy BEZ UŻYCIA SKALPELA!
Laser znajduje zastosowanie również wśród pacjentów z chorobami dziąseł i rozchwianiem zębów, używany do:
- usuwania kamienia
- kiretażu kieszonek dziąsłowych
- leczenia ropni przyzębnych i stanów zapalnych dziąseł.
Gojenie po laseroterapii odbywa się niezwykle szybko bez przedłużających się dolegliwości zapalnych.
Światło lasera posiada właściwości bakteriobójcze. W dobie coraz mniej skutecznej antybiotykoterapii, laser okazuję się być doskonałą alternatywą.
Skuteczność leczenia laserem została udowodniona naukowo i przewyższa tradycyjne metody.
W naszym gabinecie używamy laserów: Morita oraz Lasotronix


DIAGNOcam - wykrywa próchnicę szybko i niezawodnie


Urządzenie to ,,prześwietla" ząb, a miejsca zaatakowane przez próchnicę są widoczne jako ciemne punkty. Ząb jest wykorzystywany jako światłowód. Kamera wideo rejestruje uzyskany obraz i przenosi go na ekran w czasie rzeczywistym. Badanie odbywa się całkowicie bez użycia promieni rentgenowskich, dzięki czemu jest bezpieczne dla dzieci oraz kobiet w ciąży i można je powtarzać z dowolną częstotliwością.


 

 


Ozonoterapia

Ozon stosowany jest w stomatologii w wielu przypadkach. Szczególnie polecany w czasie zabiegów wykonywanych u dzieci. Skraca czas oczyszczania ubytku z próchnicy, a niejednokrotnie zastosowanie ozonu umożliwia wyeliminowanie tradycyjnego wiertła. Mówiąc krótko nie musimy borować. Polecany w trudnych przypadkach leczenia kanałowego. Ozon dezynfekuje zainfekowane kanały i przyspiesza procesy gojenia chorych tkanek. W profilaktyce niezastąpiony do odwracania procesów demineralizacji szkliwa. Pomaga także w leczeniu stanów zapalnych, wirusowych (opryszczka), bakteryjnych.


 Implantologia

To leczenie, które umożliwia „wyrośnięcie trzeciego uzębienia”. Wykorzystuje najnowsze osiągnięcia stomatologii. W kości szczęk wkręcane są tytanowe śruby, a na nich umieszczane zęby.


 

Stomatologia dziecięca – pedodoncja.

Leczenie dzieci w naszym gabinecie to priorytet. Dzieci bardzo dobrze tolerują leczenie ozonem. Obrazowo mówiąc zęby ozonowane to zęby odkurzane z „brzydkich robaczków” , rzeczywiście podczas ozonowania ubytku wykorzystywane jest urządzenie działające na zasadzie odkurzacza , dzieci bardzo lubią to porównanie. Przecież w każdym domu jest odkurzacz i nasze pociechy doskonale znają ten sprzęt i sposób jego działania. Dlatego ozonowanie traktowane jest przez maluchy bardzo przyjaźnie. U dzieci jest możliwość wypełniania ząbków kolorowymi plombami. Polecamy wypełnienia glasjonomerowe, uwalniające fluor i zapobiegające powstawaniu próchnicy pod wypełnieniem.

Wiele zabiegów z zakresu stomatologii dziecięcej jest w naszym gabinecie bezpłatnych dla dzieci ubezpieczonych, ponieważ posiadamy kontrakt z NFZ na świadczenia stomatologii dziecięcej.

Posiadamy urządzenie do sedacji wziewnej. To urządzenie pozwala leczyć najbardziej zestresowane maluchy, ponieważ umożliwia zastosowania podtlenku azotu jako gazu rozweselającego. Przydaje się również w czasie leczenia „przerażonych” dorosłych.

- wypełnienia kolorowe

- wypełnienia glasjonomerowe

- lakowanie

- lakierowanie

- ozonowanie

- impregnacja-lapisowanie

- fluoryzacja

- leczenie biologiczne

Wykonanie większości zabiegów u dzieci jest możliwe z użyciem laserów stomatologicznych, które są od niedawna w naszym gabinecie.
Zachęcamy do korzystania z tej innowacyjnej metody leczenia.
Dzieci są zachwycone tym, że przy leczeniu dziurek w zębach nie ma nieprzyjemnych doznań w postaci dźwięku wiertła i wibracji. Ponadto wszelkie zabiegi chirurgi miękkiej przy użyciu lasera są bez użycia skalpela i bardzo dobrze się goją. Chodzi tu głównie o podcinanie wędzidełek warg i języka. Możemy śmiało polecić zabiegi z wykorzystaniem lasera.


 Rentgen zębowy

W nowoczesnym gabinecie stomatologicznym rentgen stanowi podstawowe wyposażenie. Zawsze korzystamy z rtg, które pomaga zdiagnozować problem, znaleźć przyczynę dolegliwości i skontrolować przebieg leczenia. Nie ma prawidłowego leczenia, zwłaszcza kanałowego bez wykonania diagnostyki na zdjęciu rtg. W naszym gabinecie zdjęcia zębowe są wykonywane szybko, sprawnie i bezpiecznie, zawsze wtedy kiedy wymaga tego dana sytuacja kliniczna. Nie musimy przerywać wykonywanego zabiegu, ponieważ aparat rentgenowski jest zamontowany w gabinecie, co bardzo ułatwia pracę lekarzowi i jest wygodne dla pacjenta.


 Chirurgia

- usuwanie zębów stałych i mlecznych
- chirurgia miękka
- zastosowanie ozonu

Większość zabiegów może być wykonana z użyciem nowoczesnych metod laserowych. Począwszy od biostymulacji podawanej już przed samym znieczuleniem poprzez laserowe zabiegi chirurgiczne i laseroterapię po zabiegach chirurgicznych w celu przyśpieszenia gojenia i zmniejszenia dolegliwości bólowych w czasie rekonwalescencji.


 Protetyka

Ważny kierunek w pracy naszego gabinetu to protetyka. W ofercie znajdują się różnorodne możliwości prac protetycznych. Gabinet od lat współpracuje z renomowaną pracownią protetyczną w Rzeszowie. Jest to pracownia Lesław i Konrad Nowak. Pracownia ta jako jedyna na Podkarpaciu wykonuje najnowsze prace na cyrkonie: mosty, korony, również licówki porcelanowe, prace na implantach, protezy szkieletowe, nylonowe, elastyczno szkieletowe, zatrzaskowe. Nie stronimy również od wykonywania tradycyjnych prac protetycznych. Każdy pacjent może u nas liczyć na profesjonalną poradę i wykonanie indywidualnego planu leczenia dostosowanego do potrzeb i możliwości finansowych.

- wkłady koronowe i koronowo korzeniowe
- korony stilonowe, porcelanowe, pełnoceramiczne
- korony z materiałów porcelanozastępczych
- korony na cyrkonie
- mosty, mosty adhezyjne, prace na cyrkonie
- licówki porcelanowe i kompozytowe
- protezy zwykłe, natychmiastowe
- protezy szkieletowe metalowe, acetalowe, bezklamrowe
- protezy osiadające akrylowe całkowite i częściowe
- protezy nylonowe - elastyczne
- protezy szkieletowo nylonowe
- naprawa protez
- osłony do wybielania
- nakładki przy nadmiernym starciu i przy bruksiźmie
- szyny NTI


 Leczenie w znieczuleniu

Dbamy o to, aby w trakcie leczenia pacjent mógł czuć się komfortowo dlatego chętnie korzystamy z bardzo dobrych znieczuleń francuskiej firmy Septodont. Jest możliwe skorzystanie ze znieczulenia komputerowego, co zapewnia całkowite zniesienie dyskomfortu powstającego podczas znieczulania i po nim. Zatem zapraszamy do korzystania z tej nowoczesnej formy znieczulenia.


 Stomatologia zachowawcza

Głównym nurtem stomatologii zachowawczej jest leczenie próchnicy. Tutaj zawsze polecamy stosowanie ozonu, a wypełnienia wykonujemy z materiałów amerykańskiej firmy 3M, lub japońskiej firmy GC. To gwarantuje doskonałe właściwości wykonanych wypełnień. Do stomatologii zachowawczej zaliczane jest także leczenie kanałowe. W tym leczeniu wykorzystujemy technologię ultradzwiękową opracowując kanały z wykorzystaniem pilników ultradźwiękowych i maszynowych narzędzi obrotowych. Nie stronimy również od zastosowania ozonu, zwłaszcza w kanałach zakrzywionych, trudnych do leczenia, lub leczonych ponownie z powodu powracających dolegliwości. Zawsze korzystamy z rtg, przy prawidłowym leczeniu kanałowym jednego zęba, konieczne minimum to wykonanie dwóch zdjęć zęba (przed i po leczeniu). W naszym gabinecie kanały są należycie opracowywane i wypełniane dzięki zastosowaniu edometru, czyli elektronicznego miernika długości kanału. Możemy się pochwalić dużym gronem pacjentów zadowolonych z uratowania zębów, które w innych gabinetach były kwalifikowane jako zęby do usunięcia. Leczenie kanałowe wymaga stosowania bardzo precyzyjnego, a co za tym idzie drogiego instrumentarium, wymaga również ogromnej cierpliwości, spokoju i rzetelności.

- endodoncja / leczenie kanałowe - z zastosowaniem ozonu
- leczenie próchnicy, dziąseł, chorób przyzębia
- plomby kolorowe
- wypełnienia (również światłoutwardzalne)
- leczenie nadwrażliwości zębów
- rekonstrukcje zębów
- nowoczesne leczenie próchnicy ozonem - ozonoterapia,
- innowacyjne leczenie próchnicy laserem.

Leczenie laserem daje komfort uniknięcia nieprzyjemnych dzwięków wierteł i odczuwanej wibracji, laser ma właściwości dezynfekujące, czyli ubytek po oczyszczeniu światłem lasera jest pozbawiony bakterii. Laser stosujemy również do leczenia kanałowego ze względu na jego doskonałe właściwości antybakteryjne, powtórne leczenia kanałowe lub leczenie powikłań w postaci obrzęku i stanów ropnych jest bardziej przewidywalne i kończące się sukcesem w postaci uratowania zęba, który miał być do usunięcia.

 


Wczesne wykrywanie próchnicy

Urządzenie do wykrywania próchnicy SIROINSPECT. Kiedy są wątpliwości korzystamy z nowoczesnych detektorów próchnicy.
Pozawala to dobrze zdiagnozować ogniska próchnicze. Rodzice dzieci i każdy pacjent po założeniu specjalnych okularów mają możliwość przekonać się na własne oczy, że próchnica świeci na czerwono a zdrowe tkanki zęba na zielono. Dzięki wykorzystaniu odpowiedniej długości fal świetlnych widzimy zasięg "dziurki" w zębie. Bardzo pomocne urządzenie!


 Stomatologia estetyczna

Ta dziedzina zazębia się ze stomatologią zachowawczą, dotyczy leczenia i wypełnień które są tak naturalne jak własne tkanki. Obejmuje również zabiegi związane z przywracaniem ładnego koloru zębów. W naszym gabinecie polecamy zabiegi piaskowania, czyli bardzo dokładnego polerowania i usuwania przyklejonych do zębów przebarwień. Zęby po piaskowaniu są gładkie, błyszczące i wyglądają jak wybielone. Jeżeli chodzi o zabieg wybielania każdy pacjent może u nas liczyć na indywidualne podejście i dobranie najbardziej skutecznej metody wybielania.

- wybielanie zębów (laserowe, nakładkowe, natychmiastowe)
- biżuteria nazębna
- usuwanie przebarwień zębów


 Paradontologia – Periodontologia

Podstawowym działaniem leczniczym w tej dziedzinie jest skaling, czyli usuwanie kamienia. W naszym gabinecie stosowane są urządzenia ultradźwiękowe, które kruszą i bardzo skutecznie usuwają kamień nawet bardzo twardy i mocny. Do standardów w naszym gabinecie należy zabieg polerowania z użyciem past polerowniczych po każdym zabiegu skalingu. Często sytuacja kliniczna wymaga zastosowania preparatów odwrażliwiających odsłonięte tkanki korzenia. Zatem bardzo często lakierowanie jest składowym i ostatnim elementem profesjonalnego usuwania kamienia. Z naszego doświadczenia wynika, ze z roku na rok wzrasta lista pacjentów cierpiących na problemy periodontologii (zanik kości przyzębia, zanik dziąseł, rozchwianie zębów, utrata zębów). Gwałtownie postępujące choroby przyzębia coraz częściej dotyczą bardzo młodych osób. Wtedy skuteczne leczenie musi być wielokierunkowe. Samo usunięcie kamienia jest tylko początkiem drogi do celu zachowania własnych zębów. Należy wtedy wykorzystać wszelkie możliwe sposoby, nie wykluczając antybiotykoterapii i specjalistycznych testów diagnostycznych, które są dostępne w naszym gabinecie. Ozon, jak zawsze jest skuteczny, także w leczeniu chorób przyzębia. Każdy pacjent może u nas liczyć na prawidłowo przeprowadzony instruktaż higieny jamy ustnej. Chętnie odpowiemy na każde nurtujące pacjenta pytanie, które dotyczy rodzaju szczoteczki, pasty, metody szczotkowania, dodatkowych akcesoriów higienicznych (nitka, płyn do płukania, szczotka do czyszczenia języka).

- usuwanie kamienia
- piaskowanie zębów
- skaling
- bezbolesne leczenie ozonem
- test na obecność bakterii w kieszonkach zębowych.
- kiretaż
-odwrażliwianie zębiny korzeniowej

Wszystkie wymienione zabiegi możemy polecić w wersji laserowej. Możemy pocieszyć te osoby, które borykają się z rozchwiewaniem zębów. Mamy dla was i waszych kłopotów leczenie laserami Morita i Lasotronix. Bardzo polecamy tę nowoczesne techniki, które dają większe możliwości w leczeniu choroby rozchwianych zębów.


 Profilaktyka

To powinna być bardzo ważna dziedzina działania każdego lekarza stomatologa. W naszym gabinecie kładziemy duży nacisk na wszystko co jest związane z profilaktyką. Znane przysłowie głosi: „Lepiej zapobiegać niż leczyć”. Każdy pacjent wymaga bardzo indywidualnego podejścia w tej dziedzinie, zwłaszcza pacjent dziecko. Służymy pomocą i radą w razie konieczności znalezienia przyczyny postępującej mimo leczenia choroby próchnicowej. Problem „szybkiej” próchnicy nie jest obcy dzieciom, kobietom w ciąży, kobietom karmiącym, osobom z niedoborami wapnia i innych mikroelementów. Tu trzeba działać mądrze, eliminować złe nawyki dietetyczne, wprowadzać prawidłowe zachowania higieniczne . Jest wiele zabiegów w praktyce stomatologa, które skutecznie hamują próchnicę, a doświadczony lekarz potrafi prawidłowo dobrać metodę profilaktyczną do danego przypadku. Niejednokrotnie, aby uzyskać zadowalający pacjenta efekt, należy łączyć ze sobą kilka różnych metod. Profilaktyka stomatologiczna zajmuje się również zmniejszaniem ryzyka chorób błony śluzowej jamy ustnej, w tym zapobieganiem parodontopatiom. Bardzo chętnie podzielimy się nasza wiedzą i doświadczeniem z każdym potrzebującym pacjentem, a szczególnie służymy radą rodzicom naszych pociech.

O profilaktyce " nigdy za dużo" Jak ważne jest to kiedy dzieci lubią siedzieć na fotelu stomatologicznym. Wizyta wtedy jest miłym akcentem, a nawet sposobem na rozrywkę. Many duże grono bardzo oswojonych milusińskich