Stomatologia dziecięca – pedodoncja.

Leczenie dzieci w naszym gabinecie to priorytet. Dzieci bardzo dobrze tolerują leczenie ozonem. Obrazowo mówiąc zęby ozonowane to zęby odkurzane z „brzydkich robaczków” , rzeczywiście podczas ozonowania ubytku wykorzystywane jest urządzenie działające na zasadzie odkurzacza , dzieci bardzo lubią to porównanie. Przecież w każdym domu jest odkurzacz i nasze pociechy doskonale znają ten sprzęt i sposób jego działania. Dlatego ozonowanie traktowane jest przez maluchy bardzo przyjaźnie. U dzieci jest możliwość wypełniania ząbków kolorowymi plombami. Polecamy wypełnienia glasjonomerowe, uwalniające fluor i zapobiegające powstawaniu próchnicy pod wypełnieniem.

Wiele zabiegów z zakresu stomatologii dziecięcej jest w naszym gabinecie bezpłatnych dla dzieci ubezpieczonych, ponieważ posiadamy kontrakt z NFZ na świadczenia stomatologii dziecięcej.

Posiadamy urządzenie do sedacji wziewnej. To urządzenie pozwala leczyć najbardziej zestresowane maluchy, ponieważ umożliwia zastosowania podtlenku azotu jako gazu rozweselającego. Przydaje się również w czasie leczenia „przerażonych” dorosłych.

- wypełnienia kolorowe

- wypełnienia glasjonomerowe

- lakowanie

- lakierowanie

- ozonowanie

- impregnacja-lapisowanie

- fluoryzacja

- leczenie biologiczne

Wykonanie większości zabiegów u dzieci jest możliwe z użyciem laserów stomatologicznych, które są od niedawna w naszym gabinecie.
Zachęcamy do korzystania z tej innowacyjnej metody leczenia.
Dzieci są zachwycone tym, że przy leczeniu dziurek w zębach nie ma nieprzyjemnych doznań w postaci dźwięku wiertła i wibracji. Ponadto wszelkie zabiegi chirurgi miękkiej przy użyciu lasera są bez użycia skalpela i bardzo dobrze się goją. Chodzi tu głównie o podcinanie wędzidełek warg i języka.Możemy śmiało polecić zabiegi z wykorzystaniem lasera.